24
بهمن

مخفی کردن سیم اسپیکر

اگر سیم‌های اسپیکر و بلندگوهای تلویزیون شما روی زمین پخش می‌شوند و اطراف آن را نامرتب می‌کنند می‌توانید روی آنها را با یک قالیچه یا فرش و یا موکت بپوشانید. استفاده از یک موکت یا فرش نه تنها به اتاق شما جلوه خاصی می‌دهد بلکه از شلخته و نامرتب شدن آن نیز جلوگیری می‌کند. البته این راه حل ممکن است همه‌ی سیم‌ها را نپوشاند ولی راه حلی سریع و آسان برای برای مرتب جلوه دادن اتاق و خانه هستند. همچنین با استفاده از این راه حل دیگر لازم نیست کل دکوراسیون خانه را بهم بزنید و نیازی به نصب شدن نیز ندارد. اگر از فرش در اتاق خود استفاده نمیکنید بهتر است از یک قالیچه که فقط فضای اطراف بلندگو و سیم‌های آن را بپوشاند. اگر آن نقطه محل پررفت و آمدی است می‌توانید با استفاده از یک محافظ سیم از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری کنید.

قراردادن سیم بین لبه دیوار و فرش

اگر خانه شما کاملا فرش شده است حتما از این روش استفاده کرده‌اید که در جایی که لبه دیوار فرش وجود دارد سیم را قرار دهید تا از بوجود آمدن شکل نامرتب آن جلوگیری کند. معمولا دستگاه‌های صوتی تصویری را در گوشه اتاق و نزدیک دیوار قرار می‌دهند تا سیم‌ها کمتر در دید باشند. اگر خانه شما موکت شده است میتوانید لبه آن را بلند کنید تا سیم را زیر آن قرار دهید.

 

 

پوشاندن سیم‌ها با رنگ کردن

اگر اسپیکرهای شما به وسیله شلف دیواری تلویزیون یا پایه دیواری به دیوار نصب شده‌اند حتما بخشی از سیم‌های شما باید روی دیوار باشند. در این حال شما می‌توانید با رنگ کردن دیوار پس از نصب اسپیکر روی آنها را رنگ بزنید تا با دیوار یک‌رنگ شده و توی ذوق نزند.

 

استفاده از روکش سیم

اگر به دنبال راهکاری طولانی مدت تر برای پوشاندن سیم‌ها هستید میتوانید از محافظ کابل‌ها استفاده کنید. این مورد مناسب افرادی است که به دنبال استفاده از سیم کوتاه هستند. این کابل‌ها عموما قابلیت خم شدن، متصل شدن و پیچ شدن را دارند. این محافظ کابل ها را می‌توانید در گوشه دیوار قرار دهید. اما یکی از نکات منفی آنها این است که گاهی خارج کردن آن‌ها سخت است و ممکن است با بیرون آوردن سیم از محافظ حتی روکش آن کنده شود.