19
دی

اشتباهاتی که نباید هنگام خرید تلویزیون دچار آن شد: بهم‌ریختگی کابل و سیم‌ها

وصل کردن دستگاه جدید به تلویزیون یعنی کابل بیشتر. وقتی تعداد کابل‌ها زیاد شود تشخیص این که هر کابل تلویزیون برای کدام درگاه و دستگاه است سخت می‌شود. این موضوع وقتی مهم می‌شود یکی از کابل‌ها به درستی کار نکند و درست سیگنال ندهد. در این صورت برای اصلاح آن کلی وقت از شما خواهد گرفت.

چند توصیه می‌تواند برای شما راه‌گشا باشد:

  • از کابل‌ها زیادی بلند استفاده نکنید. طول آن در حدی باشد که به راحتی به درگاه موردنظر شما وصل گردد.
  • کابل‌های خود را با نوار رنگی علامت‌گذاری کنید. میتوانید با نوارچسب‌های رنگی و یا کاغذ رنگی و یا هرگونه برچسبی سیم و یا کابل‌های موردنظر خود را علامت‌گذاری کنید. برخی از تولیدکنندگان کابل و یا دستگاه‌ها درون پکیج تعدادی برچسب رنگی در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌توانید با استفاده از آن سیم‌های خود را از یکدیگر متمایز کنید.

 

 

در نظر نگرفتن هزینه‌های کابل‌ها و لوازم جانبی

یکی از مشکلات رایجی که هنگام نصب و راه‌اندازی تلویزیون و دستگاه‌های مربوط به آن پیش می‌آید هزینه‌های موردنیاز برای کابل‌ها دستگاه‌های متصل و لوازم جانبی تلویزیون است. گاهی این مسأله پیش می‌آید که کابل‌های نازک و بی‌کیفیتی که همراه بعضی دستگاه‌هاست باید با مشابه محکم‌تر آن جایگزین شود. از طرفی کابل‌هایی در بازار وجود دارند که با قیمتی بالا ارائه می‌شوند. برای مثال اگرچه شما حاضر نیستید کابلی با قیمت پایین و بی‌کیفیت تهیه کنید، از طرفی نمی‌خواهید ۱۰۰ هزار تومان پول بالای یک کابل ۱۰ متری بدهید.

چند توصیه برای شما داریم:

  • برای بلندگو کابل نسبتا ضخیم نیازمند است چرا که کابل نازک برای جریان طولانی بازدهی لازم را ندارد.
  • هنگام خرید کابل HDMI سراغ قیمت‌های خیلی بالا نروید. همین که با بالاترین سرعت روز (18Gbps) کار کند برای هر نوع خروجی صوتی و تصویری مناسب است.
  • اگر قصد دارید تلویزیون خود را روی پایه دیواری نصب کنید حتما توجه داشته باشید که از نصب امن تلویزیون خود روی دیوار حتما اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز از هزینه کردن برای آن پرهیز نکنید. حتی اگر آن را روی میز تلویزیون قرار می‌دهید.