11
دی

۱۰ اشتباهی که نباید هنگام خرید تلویزیون دچار آن شد | بخش اول: سایز نامناسب

شاید شما هم برای تلویزیون خانه‌تان هزینه زیادی کرده باشید اما آنطور که در نظر داشتید نشده باشد. شاید جایی را اشتباه کرده‌اید. این موارد لیستی از متداول‌ترین اشتباه‌ها در انتخاب و چیدمان تلویزیون است که ممکن است شما هم دچار آن شده باشید.

 

خرید تلویزیون با سایز نامناسب

مسلما همه تلویزیون بزرگ را دوست دارند. به طور متوسط افراد تلویزیون با سایز ۵۵ اینچ را خریداری می‌کنند و در خانه خود جایی برای آن پیدا می‌کنند و یا می‌سازند. اما از طرفی ممکن است تلویزیون زیادی بزرگ برای اتاق شما چندان مناسب نباشد. برای تلویزیون‌هایی با نمایشگر HD فاصله بهینه برای تماشای تلویزیون به اندازه ۱.۵ یا ۲ برابر عرض تلویزیون است. این بدان معناست که بطور مثال از یک تلویزیون ۵۵ اینچی شما باید ۲ الی ۲.۵ متر فاصله داشته باشید. اگر فاصله‌تان از این مقدار کمتر باشد اگرچه به چشمان شما آسیب نمی‌زند باعث می‌شود پیکسل تصاویر را نیز بوضوح ببینید و این از کیفیت دریافتی شما از تصویر می‌کاهد. اگرچه امروزه با ورود تلویزیون‌های با کیفیت 4k شما می‌توانید حتی از فاصله ۱.۵ متری نیز تصویری خوب را دریافت کنید. چرا که پیکسل‌ها در این تلویزیون‌ها بسیار کوچک هستند و از آن فاصله دیده نمی‌شوند.

همچنین ممکن است شما تلویزیونی بخرید که خیلی کوچک باشد. حتما پیش از تهیه تلویزیون جایی که می‌خواهید تلویزیون را در آن قرار دهید را اندازه‌گیری کنید. طول و عرض جایی که تلویزیون باید در آن قرار بگیرد و همچنین فاصله مبلمانتان از تلویزیون را به طور دقیق بسنجید. هنگام خرید تلویزیون حتما این معیارها را همراه خود داشته باشید. وقتی در مغازه هستید حتما تلویزیون را از فواصل و ابعاد مختلف بررسی کنید. با توجه به اندازه‌هایی که از اتاق خود گرفته‌اید و با توجه به اندازه تلویزیون‌ها که در مغازه مشاهده کردید بهترین سایز را انتخاب کنید.

سایز تلویزیون خود را بر اساس دید خوب در اتاق و اذیت نشدن چشمانتان با توجه به فضای در اختیارتان انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که تلویزیون‌ها بخاطر آن پس فرستاده می‌شوند یا سایز بزرگ آن است بطوریکه برای اتاق زیادی بزرگ است و یا کوچک است و نمی‌توان با توجه به فاصله از تلویزیون دید خوبی از صفحه داشت.