29
آذر

بهترین و کارآمدترین راه محافظت از تلویزیون

صفحه بسیاری از تلویزیون‌های صفحه تخت مدرن از پلاستیک نازک و یا شیشه ساخته شده است. در این نمایشگرها ممکن است از مایع کریستال و یا پلاسما به کار رفته باشد. از آنجایی که شیشه و یا پلاستیک نازک حساس هستند ممکن است در اثر هر ضربه‌ای آسیب ببینند. بنابراین بهترین راه برای حفاظت از آنها در برابر آسیب‌ها و ضربات احتمالی نصب محافظ صفحه تلویزیون است.

برای مثال اگر شما بچه کوچک در منزل دارید، ممکن است اسباب‌بازی خود و یا اشیا دیگر را به تلویزیون پرتاب کنند. ممکن است این ضربه‌ها باعث ایجاد خراش یا ضربه شوند که قسمت‌هایی از نمایشگر شما را خراب کرده و از کار می‌اندازد؛ بطوریکه قابل جبران نیست.

در چنین موقعیت‌هایی یک محافظ صفحه تلویزیون در برابر نمایشگر یک صفحه مانند یک محافظ عمل می‌کند که اثر ضربه‌های ملایم مانند پرتاب اسباب‌بازی را به خوبی بی‌اثر می‌کند. علاوه بر این با استفاده از محافظ صفحه اثر انگشت، لک، مایع و غیره نیز بر صفحه تلویزیون به جا نمی‌ماند. برای عملکرد درست لازم است که محافظ صفحه دقیقا اندازه صفحه تلویزیون باشد. توجه داشته باشید که این محافظ‌ها تلویزیون را در برابر ضربات شدید و عمدی که وارد می‌شود محافظت نمی‌کند.

 

آیا یک محافظ تلویزیون را در برابر تخریب محافظت می‌کند؟

وقتی محافظ صفحه را روی تلویزیون نصب می‌کنید، یک فاصله کوچکی بین تلویزیون و محافظ ایجاد می‌شود که همین فضا نمایشگر را از آسیب‌های احتمالی محافظت می‌کند. به طور مثال اگر جسم کوچکی به سمت تلویزیون پرتاب شود، اثر و نیروی این پرتاب توسط محافظ جذب شده و به تلویزیون وارد نمی‌شود. اگر محافظ صفحه به درستی نصب نشود و به صفحه بچسبد نمی‌تواند به خوبی از صفحه محافظت کند.

نه تنها نصب صحیح که انتخاب درست سایز محافظ صفحه نیز مهم است. در حالی که محافظ تلویزیون های استاندارد زیادی در بازار وجود دارد اما همه آنها برای همه تلویزیون‌ها مناسب نیستند. خوشبختانه وروان کالا برای هر برند و سایز تلویزیون محافظ صفحه مناسب را ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.