24
آبان

مهم‌ترین نکاتی که باید پیش از نصب پایه دیواری به آن توجه داشته باشید

پیش از خرید و نصب پایه دیواری تلویزیون حتما برای این سوالات جوابی داشته باشید.

نصب تلویزیون روی دیوار ایده خوبی به نظر می‌رسد. چون این کار فضای بسیاری را برای شما نگه می‌دارد و ذخیره می‌کند و از طرفی تلویزیون را در جایگاه خوبی قرار می‌دهد که هرکس در هر نقطه از اتاق بتواند به آن مسلط باشد. البته نکاتی هستند که باید پیش از دست به کار شدن به آنها توجه نمود.

 

آیا برای وسایل و دیوایس‌های متصل به تلویزیون جایی دارید؟

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد دستگاه‌هایی مختلف از جمله کنسول بازی، جعبه کابل، پخش ویدئو و یا بلوری دارید که به تلویزیون شما متصل هستند. حتما از وجود فضای کافی و یا اندازه مناسب کابل‌ها اطمینان حاصل کنید. می‌توانید این مشکل را با نصب شلف دیواری تلویزیون نیز به سادگی برطرف کنید.

 

آیا فکری برای پنهان کردن سیم‌های تلویزیون و دستگاه‌های متصل به آن کرده‌اید؟

این نکته مهم است که پیش از نصب پایه دیواری حتما بدانید ک چگونه می‌خواهید سیم‌های تلویزیون را مخفی کنید. حتی اگر قرار نیست هیچ دستگاهی به تلویزیون خود وصل کنید باز هم قطعا نمی‌خواهید سیم‌های آن از پشت آویزان باشد. قبلا مطلب کاملی را به این موضوع اختصاص داده‌ایم. اما مختصری از چند راه‌حل را یادآوری می‌کنیم:

  • می‌توانید از یک متخصص کمک گرفته و سیم‌ها را در داخل دیوار قرار دهید.
  • تلویزیون را در جایی قرار دهید که پریز برق پشت آن باشد تا سیم‌ها در پشت تلویزیون پنهان باقی بماند.
  • توجه داشته باشید که دستگاه‌ها را درست در راستای تلویزیون قرار دهید.

 

آیا دیوار شما قادر به تحمل تلویزیون است؟

یکی از مهمترین مسائلی که لازم است پیش از نصب پایه دیواری در نظر بگیرید این است که آیا دیواری که قصد نصب تلویزیون روی آن را دارید قادر است تلویزیون را روی خود نگاه دارد یا خیر. بنابراین باید بسیار دقت داشته باشید که پایه‌های براکت را در نقطه مناسبی وصل کنید. برای این کار یا از ستون‌یاب استفاده کنید و یا از یک متخصص کمک بگیرید.

 

آیا می‌خواهید تلویزیون را بالای شومینه قرار دهید؟

شاید این ایده خوبی بنظر برسد، ‌اما فقط در صورتی که شومینه را هیچ‌گاه روشن نکنید. برای اطلاع کامل در این مورد این مطلب را مشاهده کنید.

 

آیا پورت‌های پشت تلویزیون شما به راحتی قابل دسترسی هستند؟

اگر پورت‌های اتصالی تلویزیون شما در پشت تلویزیون قرار دارند، حتما از یک پایه دیواری متحرک استفاده کنید. اگر شما مرتب مجبور هستید دیوایس‌های مختلف به تلویزیون وصل کنید حتما این مورد را در نظر داشته باشید. قطعا نمیخواهید برای هر بار وصل کردن دستگاه خود یک بار تلویزیون را از جا دربیاورید.

 

زاویه دید شما دقیقا کجاست؟

نکته مهم دیگری که هنگام نصب باید توجه داشته باشید زاویه تلویزیون است. بهترین راه این است که از پایه دیواری متحرک استفاده کنید که آن را در هر زاویه‌ای بتوانید قرار دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از این نوع پایه تلویزیون‌ها اگر نور آفتاب یا چراغ روی آن افتاد با حرکت دادن آن از انعکاس نور روی تصویرر جلوگیری کنید.