10
آبان

بهترین جا برای قرار دادن تلویزیون کجای خانه است؟ (بایدها)

نگاهی به میز تلویزیون و جایی که تلویزیون را در آن قرار داده‌اید بیاندازید؛ شاید با کمی دقت به این نتیجه برسید که شما این نقطه ایده‌آل‌ترین حل برای قرار دادن تلویزیونتان نیست. شاید کمی جابجا کردن مبلمان و اثاثیه دکوراسیون منزل و اتاقتان را زیباتر کند و حتی شاید جا برای یک تلویزیون بزرگتر هم باز شود.

شما می‌توانید از این نکات ساده استفاده کنید تا بهترین نقطه برای قرار دادن تلویزیون را انتخاب کنید.
واضح است که اگر میز تلویزیون بزرگی دارید انتخاب‌های شما محدود است.

بایدها:

تنظیم و تست ارتفاع:

هیچ معیار و فرمول خاصی برای تعیین ارتفاع تلویزیون وجود ندارد. اما قطعا شما نمیخواهید تلویزیونتان زیادی بالا باشد. اگر برای تماشای تلویزیون خیلی به بالا نگاه کنید حس می‌کنید که داخل سینما نشسته‌اید. مظمئنا این حالت برای زمان‌هایی که قرار است مدتی طولانی تلویزیون تماشا کنید نه ایده‌آل و نه راحت و بهینه است. بطور کلی شما می‌خواهید مرکز تلویزیون هم‌سطح چشم شما و حتی شاید پایین‌تر باشد. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید پایه دیواری نصب کنید و یا از میز تلویزیون استفاده کنید. اگر در این مورد به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به پست ارتفاع پایه دیواری مراجعه کنید.

تست و تنظیم فاصله:

قطعا شما به دنبال این نیستید که خیلی نزدیک به تلویزیون بنشینید. بطور معمول افراد فاصله تا ۲.۵ متر را در نظر می‌گیرند که البته این موضوع به کیفیت تصویر و سایز تلویزیون شما بستگی دارد. بهتر است تا حدی نزدیک به تلویزیون باشید که تصویر را بخوبی ببینید و کاملا به آن دید خوب و مسلطی داشته باشید.اگر برایتن مقدور نیست که به تلویزیون نزدیک شوید بهتر است تلویزیون بزرگی را انتخاب کنید.

تست و تنظیم جایگاه میز و پایه:

نور و چراغ اتاق و انعکاس نور دشمن شماره ۱ کیفیت تصویر تلویزیون شما هستند. در حقیقت هر تلویزیون مدرنی نور را بازتاب میدهد. مهم نیست که چقدر نورپردازی اتاق شما خوب و باکیفیت است، هرچقدر هم خوب باشند، روی تلویزیون شما تصویر جالبی نخواهند داشت. گاهی تنها راه چاره این است که چراغ‌ها را خاموش کنید. اما هنگام انتخاب محل مناسب برای میز تلویزیون خود حتما به این نکته توجه داشته باشید.

اگر به دنبال نصب پایه دیواری هستید توجه داشته باشید که تمام این موارد در مورد پایه دیواری هم صدق میکند. علاوه بر این که اگر می‌خواهید یک ال سی دی تهیه کنید مطمئن شوید که برای نصب پایه دیواری محفظه مخصوص در پشت آن تعبیه شده است. اگر یک پایه دیواری متحرک تهیه کنید که بتوانید آن را در در هر حالت و جایی که هستید تنظیم کنید و در سطح مناسب دید خود قرار دهید دیگر نگران هماهنگ شدن آن با محیط خود نخواهید بود. در اینجا لازم است ذکر شود که وزن تلویزیون محدودیتی برای نصب پایه دیواری نخواهد بود.
وقتی شما به دنبال میز برای تلویزیون هستید انتخاب‌های بی‌شماری پیش رویتان خواهد بود. در کنار همه فاکتورهایی که در نظر دارید به ارتفاع آن هم توجه داشته باشید. اکثر میز تلویزیون‌ها در یک محدوده ارتفاع هستند و ممکن است تنها چند سانت بالا و پایین باشند. اما توجه داشته باشید که برای مثال قرار دادن تلویزیون بزرگ روی یک میز تلویزیون بلند ایده چندان مناسبی به نظر نمیرسد.