25
مهر

آنچه باید پیش از نصب تلویزیون در حیاط بدانید

آیا برای نصب تلویزیون در فضای باز حتما نیاز به یک تلویزیون مخصوص این کار دارم؟

بسیار دیده شده که افراد برای انتخاب تلویزیونی که می‌خواهند در فضای باز قرار دهند، به منظور صرفه‌جویی در هزینه و صرف پول کمتر سراغ یک تلویزیون معمولی، و نه یک تلویزیون مخصوص فضای باز،‌ می‌روند. این کار ممکن است در طولانی مدت باعث صرف هزینه‌های بیشتر از سوی شما گردد. بسیاری از گارانتی‌های تلویزیون‌ها شامل قرار دادن تلویزیون در فضای باز نمی‌شوند. تلویزیون‌های مخصوص فضای باز که از سوی برخی برندها ارائه می‌شوند کاملا هماهنگ با شرایط تابش نور شدید آفتاب هستند و صفحه ال ای دی کاملا ضد تابش دارند. البته شما می‌توانید این ویژگی را با استفاده از محافظ صفحه تلویزیون در تلویزیون معمولی نیز فراهم کنید. این تلویزیون‌های خاص در شرایط آب و هوایی مختلف دوام می‌آورند و اثرات و عواقب ناشی از باران، گرد و غبار و حشرات را تا حد امکان کاهش می‌دهد.

 

نصب بی‌سیم یا باسیم؟

کنار آمدن با سیم و کابل‌های تلویزیون شاید به سادگی تلویزیون داخلی نباشد. شما دو راه برای نصب تلویزیون خود در بیرون از خانه دارید: نصب باسیم یا بی‌سیم. نصب باسیم ممکن است برای نصب تلویزیون شما قابل اعتمادتر باشد و نصب بی‌سیم دردسر کمتری داشته باشد. می‌توانید با شرکت مورد نظر خود درباره امکانات بی‌سیم کردن تلویزیون خود مشاوره بگیرید. در حالت ایده‌آل جعبه سیم شما آنقدر جمع و جور هست که در پشت تلویزیون پنهان شود. برخی سیم‌ها دارای روکش ضد اشعه ماوراءبنفش هستند. اگر از سیم و کابل معمولی استفاده کنید خطر از بین رفتن روکش و اتصالی وجود دارد.

 

صدا را زیاد کنید

با استفاده از سیستم صوتی صدای تلویزیون خود را تقویت کنید. این سیستم می‌تواند درست زیر جایگاه تلویزیون شما قرار بگیرد. بدون این سیستم قطعا برای شنیدن صدای واضح از تلویزیون خود دچار مشکل خواهید شد. به یاد بیاورید که اگر با دوستان خود به تماشای یک بازی و یا مسابقه ورزشی بنشینید چقدر ممکن است صدای هیاهو بالا برود. برای این کار نیز اگر از سیستم بی‌سیم استفاده کنید خیلی بهتر است.