22
مهر

تلویزیون در فضای باز: حیاط و باغ خود را به شکلی منحصربه‌فرد درآورید

هیچ چیز بهتر از جمع شدن با دوستان و خانواده برای یک دورهمی و کنار هم بودن در روزهای تعطیل و آخر هفته نیست. ولی حتی اگر بهترین امکانات را برای بهترین مهمانان خود فراهم کنید آخر سر شاهد این خواهید بود که همه برای تماشای مسابقه یا فوتبال به داخل خانه می‌روند و شما به ناچار مجورید مرتبا برای کسی که بیرون دارد همه چیز را آماده می‌کند نتیجه را فریاد بزنید. این مشکلات می‌تواند با یک راه حل ساده رفع شود. شما می‌توانید با نصب تلویزیون خود در حیاط و یا محوطه بیرون خانه خود لذت دورهمی خود را چند برابر کنید. با ما همراه باشید تا راه آن را به شما نشان دهیم.

 

نکته کلیدی انتخاب نقطه مناسب است

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید محلی‌ست که می‌خواهید تلویزیون را در آن نصب کنید. آیا محلی که در ذهن دارید نور مستقیم آفتاب را هنگام تماشای تلویزیون دریافت میکند؟ آیا چیزی مانند استخر ر نزدیکی آن وجود دارد که نور زیادی را به آن انعکاس دهد؟ آیا ارتفاع آن به اندازه‌ای هست که بتوان از تمام زوایا و نقاط بتوان دید خوبی از آن داشت؟  اگر قرار است آن را بالای شومینه و یا وسیله گرمایشی قرار دهید، آیا زیادی به ان نزدیک است؟ اینها چند نکته کوچک هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید مجاورت تلویزیون با گرما و نور مستقیم آفتاب است. برای داشتن دید خوبی هنگام تماشای تلویزیون بهتر است آن را به سمت شمال قرار دهید. در این صورت نور آفتاب پشت تلویزیون شما خواهد بود. همچنین تلویزیون خود را حدود دو متر از شومینه و یا اجاق باربکیو دور نگاه دارید.

 

وقتی نقطه مورد نظر خود را پیدا کردید، برای نصب تلویزیون خود چه کاری باید بکنید؟

در صورتی که دیواری مناسب دارید: یک دیوار در اطراف حیاط و یا حصار باغ میتواند مکان مناسبی برای قرار دادن تلویزیون شما باشد. می‌تواند با استفاده از یک پایه دیواری مناسب تلویزیون خود به راحتی آن را نصب کنید. این کار خیلی راحتتر و به صرفه‌تر از ساخت یک سازه و یا ستون است.

 

نصب روی سقف: برای نصب تلویزیون در فضای بیرونی میتوانید با استفاده از یک پایه دیواری سقفی آن را در یک سرپوش و یا آلاچیقی که دارید قرار دهید.

 

قرار دادن تلویزیون دریک محفظه کابینتی

حتی اگر تلویزیون شما استانداردهای لازم برای نگه‌داری در فضای باز را داشته باشد باز هم قرار داشتن در معرض هوای آزاد در تمام فصول و شرایط آب و هوایی ممکن است برای تلویزیون شما چندان مناسب نباشد. برای جلوگیری از این خطرات می‌توانید تلویزیون خود را در یک قفسه چوبی کابینت‌مانند قرار دهید. با این کار شما می‌توانید تلویزیون خود را از خطرات و آسیب‌هایی که گرمای اجاق و یا هوا، رطوبت و گرد و خاک محافظت کنید و عمر آن را به طور قابل توجهی افزایش دهید. اگر بتوانید تلویزیون خود را درون درهای بسته نگه دارید، می‌توانید اطمینان بیشتری از امنیت آن در برابر سرقت  داشته باشید.