16
مهر

ارتفاع پایه دیواری چقدر باید باشد؟

تصمیم‌گیری برای آن که پایه دیواری تلویزیون خود را در کدام نقطه اتاق قرار دهید می‌تواند اندکی مشکل باشد. این مسأله می‌تواند تا جایی به سلیقه، چیدمان و حتی نور اتاق شما بستگی داشته باشد. در این مطلب نکاتی که باید هنگام نصب پایه دیواری در نظر داشته باشید و آنها را رعایت کنید ذکر شده است. رعایت این نکات بسته به نوع اتاق و سلیقه شما ممکن است کاربردهای متفاوتی داشته باشند.

 

سطح دیداری و چشم

برای بهینه‌ترین حالت تماشای تلویزیون، مرکز تلویزیون باید کاملا هم‌سطح با چشمان شما و جایی که بیشتر از همه در آن تلویزیون تماشا می‌کنید باشد. اگرچه ممکن است این نقطه بهترین زاویه دید را برای شما فراهم بیاورد اما شاید از لحاظ زیبایی‌شناسی چندان جذابیتی نداشته باشد. ممکن است حتی آن‌قدر پایین باشد که بقیه اثاث اتاق جلو آن را بگیرد. بنابراین نکات دیگری نیز باید لحاظ گردد.

 

 

پایه دیواری خود را به یک اثر هنری بدل کنید

یکی از راه‌های رایج برای طراحی دکوراسیون پایه دیواری تبدیل آن به یکی قطعه اثر هنری است. تصور کنید شما یک تابلو یا قاب عکس بزرگ را کجا آویزان می‌کنید؟ قطعا این نقطه خیلی بالاتر از آنچه در متد بالا گفته شد خواهد بود. از طرفی شما می‌توانید این اختلاف فاصله و ارتفاع را با تهیه کردن یک پایه دیواری متحرک جبران کنید. این گونه پایه دیواری ها به شما کمک می‌کنند تلویزیون خود را در هر جهتی که میخواهید بچرخانید و در زاویه مورد نظر ثابت نگاه دارید.

 

نکات دیگر

اگر پیش از این کابل‌های مورد نظر برای نصب تلویزیون را خریداری نمودید توجه داشته باشید که پایه دیواری را در نقطه‌ای نصب کنید که کابل‌ها به تلویزیون برسند. همچنین توجه داشته باشید که کابل برق لازم است که به یک خروجی راه داشته باشد.

 

در مطالب بعدی بیشتر درباره نصب پایه دیواری در اتاق خواب صحبت خواهیم کرد.

برای هرگونه مشاوره نصب و خرید پایه دیواری با ما تماس بگیرید.