12
شهریور

مواردی که هنگام خرید میز تلویزیون باید بدانید

تلویزیون‌های تخت و فلت جلوه بسیار زیبایی به اتاق و پذیرایی می‌دهند. اگر به تازگی تلویزیون فلت، ال سی دی و یا ال ای گرفته‌اید، می‌دانید که تهیه یک میز یا پایه دیواری مناسب چندان کار راحتی نیست. میز یا پایه‌ای که هم به دکوراسیون خانه شما بیاید و در دکوراسیون خانه شما قشنگ بنشیند. در این پست میخواهیم شما را با چند نکته مهم آشنا کنیم که در هنگام خرید میز تلویزیون یا پایه دیواری به آن توجه کنید.

 

سایز تلویزیون

سایز تلویزیون مهم‌ترین نکته‌ای‌ست که هنگام خرید میز تلویزیون باید به آن توجه داشت. چراکه همین مساله به شما کمک می کند اندازه میز مناسب خود را پیدا کنید. نکته مهم دیگر این است که شما باید از تحمل کردن وزن تلویزیون توسط میز اطمینان حاصل کنید. دستورالعمل سازنده را‌ حتما مطالعه کنید تا مطمئن شوید میز مورد نظر مناسب شماست. توجه به این مساله از آسیب زدن به وسایل جلوگیری می‌کند.

 

اندازه اتاق

مقدار فضایی که در نظر دارید به میز تلویزیون خود اختصاص دهید، کاملا به اندازه اتاقتان بستگی دارد. درواقع این مساله برای انتخاب هر نوع وسیله و مبلمانی حائز اهمیت است. واضح است که برای اتاق بزرگ میز تلویزیون باید بزرگ باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است میز تلویزیون شما در بین وسایلتان گم شود. برای اتاق کوچک از میز تلویزیون متناسب و یا حتی پایه دیواری می‌توان استفاده کرد.

 

قفسه و فضای داخلی

چقدر فضا احتیاج دارید؟ جواب این سوال به تجهیزات شما بستگی دارد. آیا اسپیکر و بلندگوهای جداگانه و یا سیستم پخش کننده صوتی و تصویری دارید؟ آیا آرشیو سی دی و دی وی دی خود را میخواهید در کنار میز خود داشته باشید؟ شاید بخواهید همه چیز را در یک‌جا داشته باشید، در این صورت شاید یک میز تلویزیون ساده به کار شما نیاید و به دنبال یک ست کامل باشید. اگر فضای شما به شما این امکان را نمی‌دهد که همه چیز را در یکجا قرار دهید بهتر است برای برخی وسایل خود به دنبال جای دیگری باشید.

 

جنس میز تلویزیون

انتخاب این که میز تلویزیون شما از چه جنسی باشد کاملا بسته به سلیقه و ذائقه شماست. ما در وروان کالا انواع میز تلویزیون‌ها با تنوع فراوان در نوع و جنس محصول در اختیار شما قرار می‌دهیم.

چوب یکی از کلاسیک‌ترین انواع مواد سازنده میز تلویزیون است، تخته سه لا معمولا برای میز تلویزیون به کار میرود ولی مدل تمام چوبی را هم می‌توانید در بین محصولات پیدا کنید. جنس چوبی تحمل زیادی برای تلویزیون‌های سنگین‌وزن دارد و برای این‌گونه دستگاه‌ها مناسب است.

همچنین میزهایی از جنس شیشه، فولاد یا استیل ضدزنگ، آلومینیم، و پلاستیک‌های مدرن نیز وجود دارند. در اکثر موارد شیشه حرارت دیده در ساختار میز تلویزیون به کار می‌رود بنابراین اگر کودک در خانه دارید بهتر است از مدل‌های چوبی استفاده کنید. شیشه‌ها ممکن است در صورت ضربه خوردن و یا افتادن بشکنند

 

شکل و ظاهر

انتخاب نوع و مدل میز تلویزیون کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. میتوانید این نکته را در نظر داشته باشید که میز شما با مبلمانتان ست باشد. تنوع فراوان در وروان کالا به شما امکان بهترین انتخاب را می‌دهد.

می‌توانید یک میز تلویزیون مدرن انتخاب کنید که کاملا متناسب با تلویزیون مدرنتان باشد اما توجه داشته باشید که هماهنگی با سایر اجزا دکوراسیون نیز از بین نرود. همچنین می‌توانید با انتخاب از میان مدل‌های کلاسیک حالت سنتی خانه خود را حفظ کنید.

 

ویژگی‌هایی که حتما باید در نظر داشته باشید:
  • فضا برای دستگاه‌های پخش
  • چرخ برای جابجایی آسان
  • قفسه و طاقچه