تلویزیون نصب شده بر دیوار
11
خرداد

چگونه سیم های تلویزیون نصب شده بر دیوار را پنهان کنیم؟

تلویزیون های صفحه نمایش تخت نصب شده بر روی دیوار بسیار زیبا به نظر میرسند و این زیبایی علاوه بر کیفیت صدا و تصویری است که به خانه‌ی شما هدیه می دهد و باعث کاهش فضایی از کف خانه‌ میشوند‌. این فناوری در واقع تبدیل به قسمتی از دکوراسیون خانه میشود و جلوه‌ی زیبایی را برای شما به ارمغان می-آورند. با این حال اگر سیم و کابل های تلویزیون نصب شده ی شما هنوز آویزان هستند، تاثیر دلخواه شما هنوز به واقعیت نرسیده است‌. برای ساختن جلوه ای تمیز و منظم، به پنهان کردن این سیم ها و کابل ها نیاز دارید؛ این کار برای تلویزیون صفحه تخت شما چارچوبی فوق العاده می سازد‌. حال برای مخفی کردن سیم های آویزان تلویزیون نصب شده بر دیوار، به چند نکته ی ذیل توجه کنید:

استفاده از روکش کابل

حتی اگر تلویزیون شما بر روی دیوار نصب نیست، همیشه می توانید از روکش کابل برای پنهان کردن سیم های تلویزیون استفاده کنید‌. وقتی شما همه ی اتصالات را انجام داده اید، وقت آن رسیده است که از روشی ساده برای پنهان سازی آنها و رفع همه‌ی نقص ها، استفاده کنید. در این مرحله به روکش مخصوص آن نیاز دارید. آنها از نوعی ماده ی پی وی سی یا آلومینیومی از چندین شرکت بزرگ تولید شده اند، که اغلب آنها سفید و قابل رنگ آمیزی هستن؛ که شما می توانید متناسب با دکور خانه، آن ها را سفارشی کنید؛ یا اینکه کیت روکش ریسمانی را در نظر بگیرید تا با آن همه چیز را زیباتر کنید‌.

چگونه هنگام نصب کردن تلویزیون همزمان سیم ها را نیز مخفی کنیم؟

قبل از اینکه تلویزیون را بر دیوار نصب کنید، مطمئن شوید که دیوار برای پنهان سازی سیم ها مناسب است‌. دیوار را برای قرار دادن یک سیستم داخلی بررسی کنید‌. یعنی باید یک دیوار داخلی درست شده از دیوار خشک برای کنده کاری آسانتر قرار دهید. در قسمتی که برای نصب در نظر گرفته شده باید تعداد محدودی عایق بکار رفته باشد و همچنین ستونی افقی به منظور مسدود کردن  دسترسی، وجود نداشته باشد‌. ساده ترین راه برای مخفی کردن سیم ها از داخل، قرار دادن توده ای از کابل ها بین صفحات دیوار است‌. این صفحات دارای دهانه های بزرگی برای دسترسی بیرونی به کابل ها هستند، بطوریکه شما می بایست یک صفحه را پشت تلویزیون، همانجایی که کابل ها به تلویزیون متصل می شوند، و صفحه ی دیگر را جایی که سر دیگر کابل ها به دریافت کننده و دیگر دستگاه ها متصل می شوند، قرار دهید. اغلب این صفحات توده ای دارای الگوی خاصی هستند تا دقیقا روی قسمتی از دیوار که برای بریدن دهانه در نظر دارید قرار گیرند‌. حالا می توانید با یک تیغه‌ی اره دهانه را ببرید و به سادگی صفحات را روی آن پیچ کنید و سیم ها را از داخل آن رد کنید‌. میتوانید یک برقکار را برای نصب پلاگین های مورد نیاز پشت تلویزون تخت روی دیوار استخدام کنید یا اینکه میتوانید از یکی از بسیار روش های آماده، برای توزیع برق  بهره ببرید‌. در اینجا، پاور بریج ( پل قدرت ) برای شما یک راه حل نوآورانه ساخته است، که اتفاقا برای نصب آن نیازی به تخصص الکتریکی بالایی نخواهید داشت‌.کیت وان پرو ۶ ، رومکس برای نصب داخل دیوار و هر چیزی که برای انتقال برق از یک خروجی به دیگری نیاز دارید را شامل میشود‌. به هر حال،مثل همیشه هنگام برخورد با سیم کشی برق با یک متخصص مشورت  کنید و اگر شما در این کار تخصصی ندارید، مسئولیت این کار را بر عهده نگیرید.

برای آموزش کامل نصب پایه دیواری اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید و نصب پایه دیواری با شماره 55305230-021 تماس بگیرید.