22
اردیبهشت

نکاتی برای انتخاب میز تلویزیون:

دکوراسیون منزل می تواند نحوه لذت بردن از فیلم های سینمایی، موسیقی و تلویزیون را تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که می دانید تلویزیون شما به صورت طبیعی نقطه کانونی اتاق محسوب می شود. بنابراین انتخاب میز تلویزیون و پایه دیواری مناسب برای تلویزیون بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

 انتخاب میز تلویزیون مناسب و پایه دیواری:

  • سبک و استایل: به عنوان یک قانون کلی در دکوراسیون منزل، نباید سبک های مختلف را در منزل خود ترکیب کنید مگر اینکه سبک شما گلچینی از سبک های موجود باشد. پایه دیواری و میز تلویزیونی را انتخاب کنید که با اتاق تلویزیونتان هماهنگ و سازگار است و می تواند با سبک شخصی شما نیز سازگار باشد. زمانی که می خواهید پایه دیواری و میز مناسب برای تلویزیون خود انتخاب کنید، سازگار بودن آن با سایر قسمت های اتاق و وسایلی که در آن وجود دارد را مدنظر داشته باشید.
  • طرح اتاق و موقعیت تلویزیون: اگر اتاق شما شکل عجیب و غریبی دارد، باید به هنگام قرار دادن تلویزیون در آن خلاق باشید. بهتر است به دنبال پایه دیواری‌هایی باشید که برای گوشه اتاق طراحی شده اند. شرایط روشنایی و نوردهی را در اتاق تلویزیون خود مدنظر داشته باشید.  تلویزیون شما ممکن است بسته به روشنایی روز و شب ظاهر بهتر یا بدتری داشته باشد.  محل قرار گیری بلندگوها، خروجی پاور و کابل ها نیز مسئله مهمی است.
  • اندازه و نوع تلویزیون: نوع پایه استندی که انتخاب می کنید باید با خودِ تلویزیون هماهنگ و سازگار باشد. اگر پایه دیواری را برای تلویزیون قدیمی خود خریداری می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که این پایه به اندازه کافی عمیق است. بیشتر پایه دیواری‌ها و میزهای تلویزیون برای تلویزیون های صفحه تخت ساخته شده اند و ممکن است برای تلویزیون قدیمی شما مناسب نباشند. پس این موضوع را نیز مدنظر داشته باشید.
  • ذخیره سازی دستگاه و رسانه: اگر قصد دارید برنامه های مورد علاقه خود را در دی وی دی پلیر ذخیره کنید به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز خواهید داشت.  به دنبال پایه دیواری و میزی باشید که نه تنها مناسب تلویزیون شماست بلکه می تواند خود را با سایر اجزای موجود سازگار کند.
  • دیده شدن کابل ها: بیشتر سیستم های سینمای خانگی، کابل های کانکتور، کنترل ها و آنتن های متعددی برای دستگاه های خود دارند. سیم ها و کابل های نامرتبی که از پشت پایه دیواری و میز تلویزیون به بیرون زده اند ظاهر خوبی به اتاق شما نمی بخشند. به همین خاطر زمانی که می خواهید پایه دیواری یا میزی برای سینمای خانگی خود انتخاب کنید بهتر است تعداد کابل ها را مدنظر قرار دهید تا بتوانید فضای کافی برای پنهان کردن آن را در اختیار داشته باشید. برخی از میز تلویزیون و پایه های دیواری فضای مخصوص برای نگه داشتن کابل ها دارند و می توانند آن ها را سازماندهی کنند. در چنین شرایطی اتاق شما ظاهر زیبا و تمیزی خواهد داشت.